Charakteristika dřevostaveb

hrubkaDřevostavby můžeme obecně rozdělit na srubové a sloupkové.

Naší hlavní výrobní náplní jsou dřevostavby srubové. Jedná se o stavby, kde nosnou část obvodového pláště zajišťují horizontální
trámy, které jsou spojené v rozích vylemovaným nebo tyrolským zámkem.

Konstrukční polohu prvků navzájem zajišťuje perodrážkový profil. Sloupkové dřevostavby jsou stavby, kde statickou část přebírají vertikální trámy, které jsou zajištěné pásky. Tyto typy dřevostaveb se obkládají OSB deskami, mezi kterými je vložena tepelná izolace a finální pohledové plochy se obkládají obkladovými materiály. Stropy mezi podlažími se zhotovují z dřevěných pohledových stropnic, na které se pokládá roznášecí vrstva, kroková akustická izolace a finální podlaha.

Krov je vyroben z dřevěných prvků a krokve se pokládají do stěn srubu a na věznice podle statického zatížení. Pro řešení podlah , stropu i krovu máme zpracovaných více standardů, abychom se mohli co nejvíce přizpůsobit Vašim představám a rozpočtu plus technickým možnostem.

Více o dřevostavbách se dozvíte v sekci popis standardů BPP. Pro zájemce, kteří preferují sloupkové konstrukce můžeme nabídnout zpracování projektu, opracování trámů na CNC lince Hundegger, dodávku a montáž.